Eğitim - Öğretim Modeli

EĞİTİM

BOTE

Bilnette oyun temelli öğretimdir. Öğrencilerimizi kazanımlara ulaştırırken kullandığımız en önemli aracımız oyundur.  Çocuklar oyun yoluyla eğlenerek öğrenirler. Çocuğun amacı eğlenmektir. Çocuk bilgiyi oyunla fark etmeden edinir.


Bireysel İhtiyaç Programı:  Hedefe doğru farklı yöntemler, öğrenci gereksinimleri ve bireysel ihtiyaca yönelik eğitim basamaklarını kapsamaktadır. Her öğrencinin öğrenme stili parmak izi kadar özeldir. Sunmuş olduğumuz etkinlikler ve çalışmaları çok yönlü olarak vermemiz, tüm farklı öğrenme stilleri olan öğrencilere ulaşmamız adına oldukça önemlidir. Bireysel ihtiyaç ve istekleri belirlemek için “Hangi öğrencinin neye ihtiyacı var” sorusu ile yola çıkmak yol haritamızı belirlememizde oldukça önemlidir. Bir kazanımı birden fazla ve farklı şekilde sunmamız bilginin tüm öğrencilere ulaşmasında ve kalıcı olmasında en önemli adımdır. 


ÖĞRETİM 

Düşün-Kavra-Eğlen-Öğren

Bilnet anasınıfları için tasarlanmış eğitim modeline uygun şekilde, uzman Bilnet kadrosu tarafından hazırlanan eğitim fasikülleridir. Her yaş gurubu için ayrı olarak hazırlanmaktadır. 


Akıl Oyunları

Matematiksel düşünme, strateji geliştirme, çok boyutlu düşünme becerilerini geliştirmeyi desteklemek amacıyla hazırlanmaktadır.