Yabancı Dil Eğitimi

İlkokul Yabancı Dil Eğitim Programımız (İngilizce + Almanca), uluslararası başarıya ulaşmış Yabancı Dil Eğitim modellerinin bir araya getirilip yerel ihityaçlara göre geliştirilmiş halidir. Programımız, yerele özel hazırlanmış bir eğitim programı olmasından dolayı benzersiz ve başarısını kanıtlamış bir Uluslararası eğitim programıdır.

Modelimiz; görme, duyma, pratik etme, hands on experience, gerçek hayat ile içselleştirme ve drama tabanlıdır. Amacımız; iletişim becerisi ve genel kültür seviyesinin  yüksek olmasını sağlamak, günlük kullanabileceği İngilizce konuşma kavramlarına ve konuşma dili İngilizce’sine hakim olmak, öğrendiği içerikleri öğrencilerin kendi yaşamlarıyla bire bir yaşayarak içselleştirmektir.

Kullanılan metotlar ile öğrencilerimiz; öğretilen konuyu duyarak, görerek, dokunarak tecrübe ederek; soyut kavramları somuta çevirerek öğrenirler. Bu sayede, öğencilerimiz öğrendikleri konuyu tüm duyu organlarının yardımıyla algılayıp, somut materyallerle gözle görülür hale getirip kısa süreli hafizadan uzun süreli hafızaya atabilmektedirler.

Focus on Speaking & Drama

Yabancı Dil Eğitim Programımız, konuşma pratiği üzerine kurulmuş drama bazlı bir programdır. Her öğrenilen konu konuşma pratiği ile desteklenir, drama metodu yoluyla pekiştirilir. İngilizce derslerinde sadece İngilizce konuşulması, bu modeli destekler bir başka kilometre taşıdır.