İngilizce Dersi Kapsamında Düzenlenen “FAMILY FUN” Etkinliği

27 Mayıs 2019 Pazartesi

Geçtiğimiz günlerde, Bilnet Okullarında şenlik havasında bir hafta sonu gerçekleşti. İngilizce dersi kapsamında düzenlenen “FAMILY FUN” isimli etkinliğimizde, ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz, velilerimiz ve öğretmenlerimiz keyifli vakit geçirdiler. Bu birlikteliğin oluşturduğu atmosfer görülmeye değerdi.

Okullarımızda gerçekleştirilen bu etkinliğimizde, velilerimizi "en değerlileriyle" çocukluk yıllarına doğru bir yolculuğa çıkardık. Bu yolculuk boyunca sadece İngilizce konuştuk. İngilizce konuşmanın sınıf içinde sınırlı kalmadığını, eğlenceli oyunlar oynayarak, aktiviteler yaparak sınıf sınırları dışına da çıkarılabileceğini gösterdik herkese.

Yolculuğumuzun ilk durağında, birlikte 90'lı yılların oyunlarını içeren istasyonumuza uğradık. İp atladık, sek sek, mendil kapmaca, elim sende oyunlarını oynadık.

Yolculuğumuzun ikinci durağı, 90'lı yılların eşyalarının olduğu bir istasyondu. Bu istasyonda öğrencilerimiz, velilerimize bu dönemdeki eşyaları tanıttılar, bu eşyalarla varsa anılarını anlattılar.

Yolculuğumuzun bir diğer durağında, velilerimiz ve öğrencilerimiz kendi uçurtmalarını yaptılar. Bu uçurtmalar hayalleri ve hedefleri gökyüzüne taşıdı.

90’lı yılları yeniden yaşatırken, çim adam yapmadan olur mu? Yolculuğumuz devam ederken çim adam durağında da mola verdik. Bu istasyonda öğrencilerimiz, doğayla ilgili sıra dışı paylaşımlarda bulundular.

Yolculuğumuz 90'lı yılları anlatan bir resim çerçevesinde velimizi, öğrencimizi ve öğretmenimizi buluşturarak anın ölümsüzleştirilmesiyle son buldu.