Anaokulu ve 1. Sınıf Öğrencilerimiz “Organik Gübre” Yapımına Başladılar.

12 Şubat 2019 Salı

Bilnet Okulları Çayyolu Kampüsü, anaokulu ve 1. sınıf öğrencilerimiz tamamen doğal artıkların toprak ile bir araya gelmesi sonucu ortaya çıkan “Organik Gübre” yapımına başladılar. Hiçbir kimyasal madde içermeyen ve aynı zamanda oldukça elverişli olan organik gübremizi besleyecek olan toprağımız 21. yüzyıl doğal tarımcılığı için emsal teşkil eden projenin bir ürünüdür.

İngilizce dersi kapsamında yürütülecek olan proje boyunca öğrencilerimiz, doğadaki biyolojik ve kimyasal dönüşümü gözlemleme şansını elde edecekler. Dilerseniz, siz de doğal tarıma destek vermek amacıyla başlattığımız “Organik Gübre Oluşumu” projesine dâhil olabilirsiniz. Yürütülen proje sürecinde, öğrencilerimizin doğadaki dönüşüme katkıda bulunduklarını ve doğadaki dönüşümün bir parçası olarak sorumluluk duygusu kazandıklarını hissettikçe sizler de unutamayacağınız bir deneyime yakından tanıklık edeceksiniz.

Doğal bir yaşam dileğiyle…

 

Bilnet Schools Çayyolu Campus, kindergarten and grade 1 students have started making “Organic Compost” formed of complete natural residue combining with dirt. You will note that we have not included any chemicals. The rich organic soil provides nourishment. This process serves as a model project for natural agriculture in the 21st century. 

During the entire project which will be carried out within English lesson, our students will be able to get the chance to observe the biological and chemical transformation caused by nature. If you would like to support natural agriculture, you may also contribute to our “Organic Fertilizer Project”. Also, you will be able to witness and experience something you will never forget; it is that our students are contributing to the fertilization in nature and as part of this transformative process, you see them experience learning and the feeling of responsibility and accomplishment.

We wish you a natural life…