"Family Fun" Veli Katılımlı Etkinlik Gerçekleştirdik...

08 Şubat 2019 Cuma

Bilnet Okulları, 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri, İngilizce dersi kapsamında düzenlenen “Family Fun” adlı veli katılımı etkinliğinde “Hayalimdeki Meslek”, “Heceleme Yarışması”, “Tabu” ve “Çeşitlilik Fuarı” adlı aktivitelerle hafta sonlarına renk kattılar.
5. sınıf öğrencilerimizin hayallerindeki meslek ile ilgili ailelerini ikna etmek için gösterdikleri çaba görülmeye değerdi.
Heceleme Yarışması’nda, 6. sınıf öğrencilerimiz ve aileleri hem zamanla yarıştılar hem de keyifli vakit geçirdiler.
Hiç Tabu oynadınız mı? Peki, hiç ailenizle, İngilizce öğretmenlerinizle ve sınıf arkadaşlarınızla aynı anda, hem de okulda Tabu oynadınız mı? 7. sınıf öğrencilerimiz oynadılar!
8. sınıf öğrencilerimiz ise Çeşitlilik Fuarı’nda tüm dünyada farklılıkların aslında birer zenginlik ve etkileşim kaynağı olduğunu yaptıkları posterle sergilediler.
Okullarımızda, öğrencilerimizin İngilizce öğretmenleri ile bir arada geçirdikleri bu renkli günde, öğrencilerimiz İngilizceleriyle ailelerine meydan okurken hem çok eğlendiler hem de arkadaşlarıyla aralarındaki tatlı rekabetin sonucu çok şey öğrenip, öğrendiklerini birbirlerine öğretme fırsatı buldular.
Aileleri ile mutlu bir anı paylaşan öğrencilerimiz heyecan dolu ve unutamayacakları dakikalar yaşadılar.


As an extension of the English lesson, Grade 5, 6, 7 and 8 students at Bilnet Schools spiced up their weekend through the “Family Fun” events titled “My Dream Job”, “The Spelling Bee”, “Taboo” and “Diversity Fair”.
It was totally worth watching the 5th graders making an all-out effort to convince their families of their dream jobs.
The students in Grade 6 and their families had a bundle of fun as they raced against time in the “Spelling Bee” contest.
Have you ever played Taboo? If, yes? Have you ever played Taboo altogether with your family, classmates and English teachers at school? Well, the Grade 7 students at Bilnet Schools did!
Our 8th graders got all postered-up for the “Diversity Fair” to articulate the fact that being different is a source of richness and interaction.
In this eventful day where our students had a great time with their English teachers, they not only enjoyed challenging their families with their competency in English but also learned a lot and taught a lot to their peers. The day ended up with a welcomed outcome of their sweet competition.
In short, it was a memorable and fun-filled day for our students that had quality time with their families.